مرحوم کافی از همان اوایل شروع نهضت حضرت امام(ره)، با ‌ایشان همکاری و منبرهایی در حمایت از  ‌ایشان ایراد می نماید. که از جمله در منزل‌ آیات عظام قمی(ره) و میلانی(ره) در سالهای 41 و42 به‌ ایراد سخنرانی پرداخته بطوری که به عنوان یک روحانی معترض نزد ساواک شناخته می گردد. وی در سال 46 در منزل حضرت امام(ره) در قم منبر رفته و سخنرانی می‌نماید. برای نمونه در یکی از سخنرانی‌های خود، وقتی که امام(ره) در نجف اشرف تبعید بودند در جمع کثیری از مردم که مصادف با شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها بود ‌اینگونه از حضرت امام(ره) تجلیل می نماید:

«خدا، خدا، به آن ناله‌های دردناک و سوزناک و آتشین علی(ع)، در این صبح وفات حضرت زهرا(س) تو را قسم می‌دهم، حالا دیگه به داد روحانیت شیعه برس.
خدا، خدا، خدا، مراجع ما بی کَس شدند. زهراجان، زهراجان، بچه‌هایت بی کَس شدن. آن مرجع عالیقدر شیعه، حضرت آیت الله العظمی خمینی (صلوات حضار)، از آن گوشه نجف ناله می‌کند کسی ناله‌اش را نمی‌شنود. ‌ای نسیم هوا، ‌ای نسیم هوا، ناله‌های دوستان ‌این مرجع تقلید را بگوشش برسان. آیت الله العظمی خمینی(ره)، بزرگ مرجع شیعه، افتخار قرآن، افتخار اسلام، افتخار اهل بیت (ع)، افتخار دین، افتخار روحانیت، مدافع از حریم اسلام و شیعه، با تو هستم آقا، قربانت بشوم، ... آیت الله العظمی خمینی(ره)، آقاجان کنار قبر جدت علی(ع) بگو، خدا، آقا کی می‌آید. روحانیت شیعه را، روحانیت شیعه را اگر مردم تنها بگذارید یعنی امام زمان(عج) را تنها گذاشته‌اید.
 ‌این‌ها جانشین‌های آن آقا هستند، ‌این‌ها نماینده‌های آن آقا هستند. حضرت آیت الله العظمی خویی(ره) مرجع عالیقدر، حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی(ره) مرجع شیعه، حضرت آیت الله العظمی نجفی مرعشی(ره) مرجع شیعه، حضرت آیت الله العظمی سیدعبدالله شیرازی(ره) مرجع شیعه. به آبروی امام زمان‌(عج)، خدا سایه بلند پایه‌شان را بر سر ما مستدام بدار. به آبروی امام زمان، به آبروی امام زمان(عج)، به آبروی امام زمان(عج)، هر کس نمی‌تواند ‌این شخصیت‌های بزرگ شیعه را ببیند، خدایا ریشه کَنش کن. به آبروی زهرای مرضیه، هر که پروانه‌وار
دور ‌این بزرگان دینی، و دور حوزه‌های علمیه هست کمکش کن، خدایا طرفداران امام زمان(عج) را زیاد کن و ...»

همچنین مرحوم کافی به مناسبت شهادت حاج آقا مصطفی فرزند حضرت امام(ره) مراسم با شکوهی را در مهدیه تهران برگزار می‌نماید.

مرحوم کافی در سالهای 1353 و 1356 شمسی در سفری که به عتبات عالیات داشتند به محضر امام خمینی(ره) مشرف می شود.

حضرت امام(ره) در مجلس ختمی که بمناسبت شهادت وی در نجف اشرف برگزار شد شرکت نمودند و در پیامی جنایات رژیم سفاک پهلوی در کشتار بی دفاع مردم در تشییع جنازه مرحوم کافی در شهر مقدس مشهد را تسلیت، و ابراز همدردی و در سوگ نشستند.

مرحوم کافی دست نوشته‌ای را از حضرت امام(ره) مبنی بر تأیید مهدیه و فعالیت‌های آن و همچنین اجازه نامه‌ای کتبی از‌ ایشان، جهت امور حسبیه دریافت  نمود که در زیر به چاپ رسیده است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 بهمن 1391    | توسط: محب اهلبیت (ع)    |    | نظرات()